Річний звіт про діяльність закладу
ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ЯСЛА-САДОК №2 «ДЗВІНОЧОК» ГАЙСИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Щорічний звіт директора за 2023/2024 н.р.
Даний звіт складено відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86) та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 року № 55, відповідно до Примірного положення «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178.
Головними завданнями мого звіту, як засобу інформування громадськості є: подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Даний звіт виконано з урахуванням реалій сьогодення та дії правового режиму воєнного стану. Завершення 2023/2024 навчального року не схоже на попередні, оскільки вже більш, ніж 2 роки ми живемо в умовах повномасштабної війни, яку жорстоко розпочали російські окупанти на українській землі. Багато хто з наших вихованців вимушено покинули рідні домівки: хтось виїхав за кордон, хтось залишився в Україні. Попри всі трагічні обставини в країні, колектив нашого закладу працює, не зупиняючись, та допомагає нашим ЗСУ наближати перемогу. Віримо в ЗСУ. Віримо в нашу перемогу. Все буде Україна!
Особлива увага в цей непростий рік була приділена забезпеченню безперервності та безпеки в умовах воєнного стану.
Мої управлінські рішення та дії як керівника були спрямовані на:
- якісну реалізацію завдань дошкільної освіти в межах державних вимог до її змісту й обсягу, з особливою увагою на психологічну підтримку дітей;
- підтримку ініціатив зі сторони батьків і співробітників щодо вдосконалення освітнього процесу в умовах, що швидко змінюються;
- створення безпечних умов для перебування дітей у ЗДО під час дії воєнного стану.
Цей нелегкий рік вимагав від нас усіх особливих зусиль для забезпечення безпеки та освітнього розвитку наших вихованців, і я вдячна кожному, хто доклав зусиль для підтримки цієї важливої місії.
Звітуючи про свою роботу, я підкреслюю, що діяльність керівника тісно переплітається з діяльністю колективу. В цьому році ми разом з колективом активно реагували на виклики, що постають перед нами, адаптуючи освітній процес до змінених умов.
Я, як директор, забезпечую:
- реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори членів трудового колективу та батьківського комітету;
- дію від імені закладу, представляю його в усіх державних органах, та інших органах, установах і організаціях;
- в межах своєї компетенції видаю накази, обов’язкові для виконання працівниками закладу;
- приймаю на роботу працівників закладу та звільняю з посади при потребі;
А також:
- забезпечую дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників, збереження майна закладу;
- відповідаю за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;
- контролюю відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
- підтримую ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки педагогів;
- організовую різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють.
Заклад дошкільної освіти ясла-садок №2 «Дзвіночок» Гайсинської міської ради (далі – ЗДО) є закладом загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, оздоровлення дітей віком від 1,5 років до шести років. У своїй діяльності заклад керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», наказами МОН, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, іншими законодавчими актами, власним Статутом. Діяльність ЗДО регламентується планом роботи, який було складено на навчальний рік, схвалено педагогічною радою, погоджено директором закладу.
У 2023/2024 н.р. групи комплектувалися за віковими ознаками здобувачів освіти з урахуванням стану їх здоров'я, побажань батьків або осіб, які їх замінюють, відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти.
На кінець навчального року заклад відвідували 97 дітей дошкільного віку. В порівнянні з минулим навчальним роком кількість дітей значно зменшилась. Це пов'язано з тим, що заклад вимушений тимчасово працювати в короткотривалому режимі. Враховуючи безпекову ситуацію заклад працював у очному форматі весь 2023/2024 навчальний рік.
У закладі створені умови для навчання і виховання дітей в умовах воєнного стану в Україні. На території ЗДО наявне тимчасове укриття, яке розраховане на 80 осіб та укомплектоване відповідно до вимог. Планується будівництво нового протирадіаційного укриття на 300 осіб. На даний момент проєктна документації знаходиться на стадії експертизи. Сподіваємось, що найближчим часом почнеться будівництво укриття і заклад запрацює в звичному режимі.
Для забезпечення успішного виконання завдань освітнього процесу в закладі облаштовано:
- дві музично-спортивні зали;
- кабінет практичного психолога;
- кабінет соціального педагога;
- музей українського колориту;
- методичний кабінет та медичний блок;
- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;
- спортивний майданчик;
- дослідні ділянки;
- сад;
- екологічна стежина;
- штучні водойми;
- пташине містечко;
- міні-музеї в кожній групі ;
- міні-музей учасників АТО;
- міні-музей дзвіночка
Створюючи умови для оптимального розвитку дітей в закладі дошкільної освіти, упродовж навчального року колектив ЗДО цілеспрямовано та плідно працював над збагаченням та оновленням розвивального середовища в групах.
Всі приміщення обладнані достатньою кількістю необхідного матеріалу відповідно до свого призначення. Утримання та облаштування будівлі та території закладу відповідає вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України 24 березня 2016 року №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів».
ЗДО №2 «Дзвіночок» забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, які постійно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи семінари, методичні об'єднання, курси підвищення кваліфікації.
З числа педагогічних працівників :вихователів – 19, вихователь-методист – 1, практичний психолог – 1, соціальний педагог – 1, музичний керівник – 1, інструктори з фізкультури – 1.
З метою реалізації головних завдань адміністрацією закладу дошкільної освіти, на основі діагностики самооцінки педагогів та оцінки адміністрації, був переглянутий рівень професійної майстерності педагогів, сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети.
Стимулюванню цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу сприяє атестація, яка проводиться відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників,згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни. Хід атестації педагогічних кадрів у закладі перебував на постійному контролі. Адміністрацією закладу не тільки надавалась методична допомога в організації атестації безпосередньо вихователям, а й забезпечувався контроль за її проведенням: своєчасно і організовано проведені засідання атестаційної комісії. В міжатестаційний період вивчалась система роботи педагогів шляхом відвідування занять, інших видів діяльності з дітьми, аналізу результатів роботи з батьками вихованців, проведення анкетування, що дало змогу провести атестацію без зайвих психічних перевантажень і конфліктних ситуацій.
У 2023/2024 н.р. було атестовано 2 педагогічних працівники , одному присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії», одному педагогу підтверджено відповідність 11 тарифному розряду. На сьогодні, підвищення кваліфікації педагогічних працівників не обмежується лише курсами, але здійснюється також шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти за очною, заочною, дистанційною формами навчання або їхнім поєднанням. Педагоги мають можливість самостійно долучитися до короткострокового підвищення кваліфікації шляхом участі у тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, вебінарах, майстер-класах за різними професійними темами і проблемами. Реалізувати самоосвітню діяльність педагоги мали можливість у різноманітних методичних заходах, конкурсах, виставках.
За рівнем кваліфікації у дошкільному навчальному закладі педагоги мають такі кваліфікаційні категорії і педагогічні звання:
- вища категорія – 9 осіб;
- перша категорія – 3 особи;
- друга категорія – 5 осіб;
- спеціаліст – 1 особа
- вихователь-методист – 1 особа;
- старший вихователь – 1 особа.
За стажем педагогічної діяльності :
- до 3-х років – 0 осіб;
- від 3-х до 10-ти років – 4 особи;
- від 10-ти до 20-ти років – 9осіб;
- більше 20-ти років – 12 осіб.
Управлінські рішення та дії керівника ЗДО були спрямовані на виконання таких завдань:
- організація діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до статуту ЗДО;
- комплектування груп дітьми та кадрами;
- організація харчування та медичного обслуговування дітей;
- вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО;
- сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників;
- створення сприятливого емоційно-психологічного клімату у колективі ЗДО, забезпечення умов для фізичного та психічного здоров’я всіх учасників освітнього процессу;
- організація різних форм співпраці з батьками.
Упродовж 2023/2024 н.р управлінська діяльність була спрямована на реалізацію перспективи розвитку закладу, розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти . У 2023/2024 н. р. було проведене комплексне самооцінювання освітніх і управлінських рішень, здійснювались тематичний, фронтальний, попереджувальний, узагальнювальний види контролю. Проводився контроль за: правильністю ведення документації, плануванням та проведенням роботи з батьками, адаптацією дітей до ЗДО, системою роботи педагогів, які атестуються, станом роботи з розвитку зв’язного мовлення дошкільників, станом роботи з національно-патріотичного виховання результатами моніторингу рівня засвоєння знань дітей. Всі матеріали, одержані під час здійснення контролю, висвітлювалися, обговорювалися на нарадах, на засіданнях методичних комісій, педрадах, узагальнювалися наказами.
Контрольно-аналітична діяльність за освітнім процесом здійснювалась відповідно до річного плану та особистого планування.
Зміст освітнього процесу реалізовувався відповідно до вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» , а також педагогічний колектив, відповідно до річного плану, працював над наступними завданнями:
- - продовження роботи щодо формування мовленнєвої культури дітей дошкільного віку;
- - поглиблення системної та послідовної роботи з національно-патріотичного виховання дітей.
Моніторинг рівня засвоєння знань дітей відповідає вимогам базової програми «Українське дошкілля».
Упродовж 2023/2024 навчального року освітній процес здійснювався за очною формою навчання . Для подолання дитячого страху під час повітряних тривог педагоги використовували у своїй роботі Всеукраїнську програму ментального здоров’я .
За звітний період робочі навчальні плани і освітні програми виконувалися в повному обсязі.
Освітнє середовище, в якому перебувають дошкільники в нових соціальних умовах воєнного стану, має бути не лише безпечним, а й інформативним, цікавим, змістовним, стимулювати когнітивний, емоційно-ціннісний та діяльнісно-поведінковий розвиток дітей. Тому, особливу увагу педагогічний колектив надавав організації внутрішнього простору найпростішого укриття . В приміщенні облаштований ігровий осередок ,які наповненні всім необхідним обладнанням.
Відповідно до наказу Державної служби якості освіти від 30.11.2020 № 01-11/71 «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування ВСЗЯО у закладах дошкільної освіти», Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у ЗДО №2, річного плану роботи закладу , з метою пошуку шляхів вдосконалення освітньої діяльності в процесі розбудови ВСЗЯО, проведення оцінювання якості освітньої діяльності закладу у 2023/2024 навчальному році було проведено самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище закладу освіти». Було визначено критерії та індикатори відповідно до Положення, а також застосовувались такі методи збору інформації, як спостереження та опитування. Внаслідок проведеної роботи було узагальнено результати самооцінювання та визначено рівень освітньої діяльності з даного напряму. Загальна оцінка самооцінювання освітнього середовища ЗДО відповідає достатньому рівню.
Згідно із Законом України «Про охорону праці» у ЗДО здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. При складанні річного Плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.
У закладі були проведені інструктажі з правил поводження у НС зі всіма категоріями працівників , розроблений алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти. Чітко визначені та закріплені обов’язки між працівниками – хто відповідає за облік дітей , тривожну валізу, план комунікацій з батьками. Визначено евакуаційні маршрути для дітей та обладнано укриття для перебування дошкільників . За період роботи ЗДО у 2023/2024 н.р. нещасних випадків з дітьми під час освітньої роботи і працівниками на робочому місці не було.
Колектив закладу брав активну участь у волонтерській роботі : зібрані теплі речі, домашні смаколики , предмети особистої гігієни , медикаменти , страви швидкого приготування були передані військовим.
Упродовж 2023-2024 навчального року були проведені такі заходи:
- поточний ремонт всіх приміщень закладу;
- відремонтовано та пофарбовано ігрове та спортивне обладнання, яке знаходиться на ігрових майданчиках;
- ремонтні роботи по заміні запчастин до електрообладнання та автоматів навантаження на харчоблоці та щитовій.
Придбано:
- обладнання на харчоблок;
- сантехнічне обладнання;
- генератор;
- ноутбуки.
Фінансово господарська діяльність ЗДО здійснюється на основі кошторису, який визначає обсяг і спрямування коштів для виконання закладом своїх функцій.
Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати особливо педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців, за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших ідей, та щоб і на далі ми були єдиною командою, яка має спільну мету: виховання дітей, підтримка й розвиток нашого закладу, зростання іміджу садка в мікрорайоні та місті, створення справжнього осередку культури, освіти, краси і безтурботного дитинства дітей мікрорайону. Віримо у ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!!! Все буде Україна!!!