ЗДО №2, ”Дзвіночок”, Гайсин
Вінницька область, Гайсинський район

Гномики

Група «Гномики» 

Вихователь: Новаківська Алла Григорівна, Аргат Наталія Михайлівна

Помічник вихователя: Цитуля Альона Петрівна

У дитячому садочку,

Під ялинкою в гайочку

Гноми граються малі

  Не казкові, а живі.

Тема тижня: "Хто як весну зустрічає?"

Тема тижня: "Україна - рідний край"

 

Тема тижня: "Кімнатні рослини"

Тема тижня: "Транспорт"

18 січня – Всесвітній день сніговика!

Тема тижня: "Дикі тварини взимку"

Тема: «Зайчик-побігайчик»

Мета: розвивати увагу, пам’ять, творчі здібності; виховувати дбайливе ставлення до тварин, любов до малювання;  продовжувати вчити дітей використовувати в роботі нестандартні матеріали, відображати за їх допомогою знайомі об’єкти; закріпити вміння малювати зім’ятим папером та фарбами.

Тема тижня: "Зимові розваги"

Інтегроване заняття.

Тема: «Розгляд картини «Взимку на прогулянці». Малювання сніговика»

Мета: розвивати мовлення, творчу уяву, мовне дихання, дрібну моторику; виховувати інтерес до зимових розваг; розширити знання дітей про особливості погодних умов взимку, вчити малят уважно розглядати картину, розуміти її зміст, з допомогою вихователя складати прості речення; закріпити вміння уважно слухати літературні твори, закріпити вміння малювати сніговика.

Новорічне свято у садочку

Розвага «Різдвяна історія»

Мета: розвивати увагу, мислення, уяву та фантазію; виховувати інтерес до минулого свого народу; ознайомити дітей з історією народження Ісуса Христа, історію виникнення Різдва, традиціями його святкування, продовжувати вчити дітей співати колядки, сприяти піднесеному емоційному стану дітей.

Заняття. Інтегроване.

Тема: «Різдвяний віночок»

Мета: розвивати вміння планувати послідовність дій під час роботи, творчі  здібності, фантазію, просторове уявлення, творчу уяву, зорову пам’ять, дрібну моторику пальців рук; виховувати почуття прекрасного, охайність, взаємодопомогу, працьовитість; прищеплювати бажання створювати красиві прикраси власноруч, познайомити дітей з історією виникнення різдвяного віночка, навчити прикрашати різдвяний вінок , привчати підбирати кольорову гаму, закріплювати вміння працювати з фарбами.

Тема тижня: "Якою має бути дитина"

Тема: «Переказ оповідання М. Стенценко «Гіркий апельсин»»

Мета: Розвивати зв’язне мовлення , пам'ять, фонематичний слух, пізнавальний інтерес до оточуючого світу. Виховувати доброзичливість , почуття дружби, товариськості. Формувати вміння слухати і розуміти прозовий твір; відповідати на запитання за текстом; переказувати оповідання; вправляти в утворенні іменників в пестливій формі; узгоджувати слова у словотвореннях у роді, числі, відмінку; утворенні прикметників від іменників; вчити виділяти і чітко артикулювати перший звук в словах.


 

Інтегроване заняття Тема:"Зима буває різною"

Підготувала та провела вихователь Новаківська А.Г.

Мета: Розвивати мовлення, увагу, мислення, асоціативну уяву, пам`ять, мовленнєве дихання. Виховувати пізнавальний інтерес до природи, організованість, самостійність, творчість. Розширювати знання дітей про зиму: вона буває різною (чарівною, веселою, сніжною). Вчити промовляти чистомовки, правильно будувати речення, регулювати силу видихуваного повітря, збагачувати словниковий запас дітей словами - ознаками. Закріпити кількісну лічбу в межах 5. Сприяти веселому настрою дітей під час заняття.

Практичний психолог Данилюк В.В.

"Будиночок будували ,друзів звеселяли"

Тема тижня: "Якою має бути дитина?"
Заняття з логіко-математичного розвитку.

Коли приходить зимонька-зима, всі з нетерпінням чекають появи білого, пухкого снігу. Для дітей це можливість вийти надвір та пограти досхочу в улюблені зимові ігри. Але найулюбленішою серед них - ліплення сніговика. Така весела забава, яка згуртовує всіх довкола. А на занятті теж є багато ігор, за допомогою яких можна не лише порозважатися, а й закріпити рахунок, геометричні фігури, а також вміння порівнювати множини та предмети за величиною.

Сюжетно-рольва гра "Лікарня"

День здоров'я.

Тема: «Здоровим будь!»

Мета: Розвивати пізнавальну активність, мислення, уважність, зосередженість, зв’язне мовлення. Розвивати вміння висловлювати власну думку. Формувати у дітей валеологічну свідомість, дбайливе та бережливе  ставлення до власного  здоров’я. Виховувати позитивне ставлення до корисної їжі. Закріпити уявлення дітей про здоров`я людини. Виробляти навички здорового способу життя, дотримання особистої гігієни .

Здоров’я — основа усього на світі,
Здоровими бути бажають всі діти,
Для цього потрібно щоденно вмиватись,
Робити зарядку і тепло вдягатись.
Себе гартувати водою і сонцем.
І солодко спати з відкритим віконцем.
І їсти усе, що на стіл подають,
Бо страви нам росту і сил додають.
(Людмила Лисенко)

Тема тижня: "Прощання з осінню"

Мета: сприяти розвитку пізнавального інтересу до природного довкілля, мислення, творчої уяви; виховувати інтерес до словесної та художньої творчості; розширити та узагальнити уявлення малят про зміни в природі, що відбуваються восени, удосконалювати вміння розповідати про них. Сприяти розвитку пояснювального мовлення, вчити малят малювати дерево та коментувати зображене. Продовжувати знайомити дітей із поетичними творами, формувати вміння відповідати за їх змістом, використовуючи слова тексту і створювати словесний малюнок поетичного твору. Закріпити кольори осені (ранньої, золотої та пізньої).

Пані Осене, мідним відливом
Грає сонце в русявій косі!
Облетіли тополі журливо,
Діамантиться листя в росі.

Зовсім скоро накриє габою
Білий сніг спорожнілі поля.
Попрощаюся тихо з тобою,
Золотава  красуне  моя!..

Тема тижня: "Хто як до зими готується"
Мета: Розвивати інтерес до об’єктів природи, активність, мову, мислення, увагу, творчість, пам’ять. Виховувати бережне ставлення до тварин. Продовжувати формувати у дітей уявлення про тварин, учити розпізнавати їх за зовнішніми ознаками (вуха, хвости). Пояснити особливості линяння тварин та зміни  кольору хутра. Розкрити підготовку до зими тварин, які впадають в сплячку. Вчити малювати ведмедя, використовуючи вже відомі прийоми малювання. Формувати інтелектуальну, екологічну, комунікативну компетентності. 
Холодати в лісі стало.
Скоро зимонька настане.
Влаштував ведмідь барліг,
Спати там на зиму ліг.
Літо й осінь він старався –
Досхочу він наїдався:
Мед, малину, груші їв,
Рибу та мишей ловив.
Свято Осені в садочку
Тема тижня: "Від зернини до хлібини"
Пахне Хліб. Платон Воронько
Як тепло пахне хліб!
Любов’ю трударів,
І радістю земною,
І сонцем, що всміхалося весною,
І щастям наших неповторних діб.
Духмяно пахне хліб.
 
Діти на заняттях дізналися, який шлях пройшло маленьке зернятко, поки стало хлібом, збагатили словниковий запас слова-ознаками хліба, закріпили назви хлібобулочних виробів, розглядали колоски, малювали їх та складали з конструктора ЛЕГО.
Тема тижня: "Осінні квіти"
Тема заняття: "Осінні квіти. Вивчення вірша В. Кравчука "Чорнобривці""
Мета : розвивати інтонаційну виразність мовлення (тембр, сила голосу), активне мислення, пам'ять; виховувати бережне відношення до природи; вчити милуватися в природі, збагачувати словник дітей назвами осінніх квітів, продовжувати знайомити дітей з художніми творами, вчити  розуміти їх зміст та запам'ятовувати за допомогою мнемотаблиці.
 
Щороку 21 вересня в Україні відзначається День миру. Заснування цього свята не пов'язане із жодною воєнною подією, адже започаткувала його країна, яка не має власної армії.У 1982 році люди вперше відзначили День миру. Ініціаторами свята стали Великобританія та Коста-Ріка. Саме Коста-Ріка з 1948 року не має власної регулярної армії.
Вітаю сьогодні кожного з вас з Міжнародним днем миру! Нехай з цього дня життя налагоджується, добро та щастя оселяться у ваших домівках, рідні та близькі не будуть знати, що таке біль. Нехай добробут і процвітання завжди будуть з вами! Нехай всі українські родини возз'єднаються, міста процвітають, а наші нащадки ніколи не дізнаються, як звучить сигнал повітряної тривоги.
 
Інтегроване заняття.
Тема: "Ми за мир в усьому світі!"

Мета: розвивати зв’язне мовлення, логічне та креативне мислення, дрібну моторику;  виховувати доброту, щирість у відносинах між людьми, розуміння, що люди народжені робити добро та жити в мирі; ознайомити дітей з ідеєю Дня миру, закріпити поняття про мир та дружбу, формування практичної навички виготовляти аплікацію з паперу «голуб".

Тема тижня: "Козаки сили ні в кого не просили"

Інтегроване заняття (ознайомлення з довкіллям+малювання)
Тема: "Листівки для захисників та захисниць України"
Мета: розвивати мовлення, мислення, уяву, художньо-творчі здібності дітей, навички та вміння декоративного оформлення; виховувати справжніх патріотів держави, почуття гордості за незалежність українського народу, повагу і вдячність воїнам; збагачувати словниковий запас дітей словами-ознакамина для опису українських воїнів, вчити дітей створювати композицію, використовуючи нетрадиційні техніки малювання, естетично оформлювати листівку, удосконалювати роботу з фарбами.

Тема: "Веселі друзі - дружна сімейка"
Мета: розвивати емоційну сферу, мислення, мовлення, увагу та уяву; виховувати дружні стосунки, вміння співчувати, заспокоювати; ознайомити дітей із веселими друзями, допомогти дітям краще розуміти власні емоції, розпізнавати їх та керувати ними, що допомагатиме налагоджувати соціальну взаємодію одне з одним і дорослими.

Тема тижня: "Моя родина"

Тема: "Будинок для моєї сім'ї"
Мета: розвивати дрібну моторику рук, окомір, естетичний смак; виховувати любов до членів родини, охайність, старанність, посидючість; продовжувати вчити дітей орієнтуватися на аркуші паперу, симетрично розміщувати елементи аплікації та приклеювати їх.

Дидактична вправа "Башточки для менших братика та сестрички"

Завдання - розфарбувати пірамідки так, щоб вони всі стали однаковими.

Вихованці групи "Гномики" розпочали дистанційне навчання з інтегрованого заняття на тему: "Україна - рідний край, про це ти добре пам'ятай". Діти поглибили знання про Україну та зобразили квітку соняшника як символ любові до Батьківщини.

Далі продовжили працювати над темою тижня: "Наш дитячий садок" та зліпили башточки для менших діток, закріпивши прийоми ліплення.

Мета :розвивати музичний слух, почуття ритму, співочі та мовленнєві навички дошкільників, виховувати цікавість до музичного мистецтва, любов до Батьківщини, шанобливе ставлення до природи, почуття поваги до старших та однолітків, почуття дружби та взаєморозуміння, навчати реагувати на зміну музики, навчати співати чітко проспівуючи музичні фрази, прислухатися до ритму музики.

Прогулянка. Милування "Україна кольорова"

Родинні традиції святкування Великодня

Великодня виставка

Тема тижня: "Перелітні птахи"

Заняття з логіко-математичного розвитку

Порівняння смужок за довжиною "Доріжка до шпаківні"

Дидактична гра "Розсели птахів" (закріплення геометричних фігур)

Порівняння множин

Малювання "Шпаківня для шпачка"

Тема тижня: "Україна - рідний край"

Наталка Поклад

СИНЬО-ЖОВТИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ

Синьо-жовтий прапор України –
Це безхмарне небо, синє-синє,
А під небом золотіє нива,
І народ – і вільний, і щасливий.
 
Прапор, як святиню, любі діти,
Треба шанувати й боронити.
Прапор – символ нашої держави,
Він для всіх ознака сили й слави.

Матусина колискова

Тема тижня: "Дикі тварини взимку"
Дітки протягом тижня поглибили знання про зимівлю диких звірів, дізналися, кого приспала зима, зліпили друзів їжачку та потурбувалися про білочок, у яких закінчувалися запаси - намалювали їм грибочки.

Тема тижня: "Одяг і взуття"
Чоловічий, жіночий, дитячий,
Для дівчаток він є і хлоп'ячий.
Легкий літній і теплий зимовий.
Ще домашній, спортивний, святковий .
Його шиють, плетуть, вишивають,
Що це одяг малята вже знають.
На заняттях діти розширили знання про одяг, який він буває, дізналися, з чого його виготовляють, як за ним доглядати. А ще спробували самі прикрасити шапочки за допомогою аплікації та малювання.

Тема тижня: "Україна - рідний край"
Дітки групи "Гномики" дуже люблять свою рідну Батьківщину, знають про неї багато віршиків та пісень. Та на цьому тижні малята більш детальніше познайомилися з державними символами України. Вони із задоволенням аплікували та малювали прапор України. Він помандрував у кожну українську оселю, в кожне українське серце. Щоб наші малята пізнавали, цінували, шанували та пишалися нашою рідною Україною.

Тема тижня: "Я і мої друзі"
Друзі - це скарб, чим більше їх, тим багатша людина. А наші дітки не лише вміють дружити, а й виготовляють для друзів подарунки: для хлопчиків - повітряні кульки, а для дівчаток - гарні сукні. Також маленькі друзі мандрували на уявному транспорті, який самі майстрували з геометричних фігур.

Тема тижня: "Різдвяні свята".
Різдво Христове та Василя– улюблені релігійні свята в році для більшості дітей, адже найменші не просто долучаються до українських традицій, а беруть активну в них участь. 
Діти із задоволенням виготовляли різдвяні віночки, солодкі пригощання для колядників та щедрівників, а також вчили колядки та щедрівки.

Тема тижня: "Миколай іде, новорічні свята веде"
Ось і прийшла казкова пора, на яку так чекають дітлахи і дорослі. І хоч цього року війна, і святкової атмосфери не зовсім відчувається, проте дуже важливо підтримувати дитячий емоційний та психологічний стан. Наприклад, можна прикрасити рукавички для Миколая, розмалювати їх, повчити віршики.
А за це обов'язково отримати не лише гарний настрій, а й подаруночки.

Тема тижня: "Зустрічаємо зиму"
Діти зиму закликали, діти зиму малювали, гарно поаплікували та ще й віршики вивчали.
Нумо, хлопчики й дівчата!
Ковзани беріть й санчата,
Бо прийшов веселий час —
Всіх зима чекає нас!
Підемо на лід кататись,
З гірки весело спускатись!
Вистачить розваг для всіх,
Скрізь звучить веселий сміх!
Бо зима — це чарівниця!
Сумувати не годиться.
Сніжки, ковзанки — це клас!
Скільки втіхи є для нас!

#день_української_хустки
ХУСТИНА ДЛЯ ЖІНКИ ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНА
Одягнеш хустину і ти - справжня жінка ,
Бо ти з України  і ти - українка .
А наша хустина - жіноча прикраса 
Із роду до роду , не втрачена часом .
Це витвір людини , це символ народу ,
І хустка жіноча не вийде із моди .
З чим можем зрівняти квітчасту хустину ?
Хіба є щось краще її на на заміну ?

 

 

 

 

Тема тижня: "Прощання з осінню"
Листя падає
Додолу.
Засинає
Гай і поле.
На вербі
Один
Листочок.
До зими
Один
Деньочок!
А. Камінчук
Щоб залишилась осінь у споминах, дітки нашої групи зобразили її у своїх роботах.

Тема тижня: "Книга вчить, як на світі жить"
Дружба з книгою – це свято,
Не було б його у нас,
Ми не знали так багато
Про новий і давній час.
Щоб завжди книжки тримати
У належному порядку,
Треба в них постійно мати
Отакі зручні закладки.  
Ми такі закладки, діти,
Зараз будемо робити.

Тема тижня: "Народна іграшка" 
Що розважає і донечку, й сина?
Іграшка! Скаже вам кожна дитина.
Іграшка – радість, що бавить і вчить,
Іграшка поруч – уже й не болить.
Іграшку можна собі змайструвати,
Іграшці можна про все розказати.
Друг засмутився, то друга потіш,
Гратися разом завжди веселіш. (Наталя Карпенко)
На заняттях діти не лише про народні іграшки більше дізналися, а й зліпили собі сопілочку та розмалювали коника-свищика. Ось такі вправні у нас майстри...


Вивчаємо низькі, середні і високі звуки

Тема тижня: "Наші друзі - птахи"
Горобчик, ще зранку в вікно заглядає, 
Як наче питає в усіх, 
Чи хтось вже сьогодні про нього згадає, 
Насипле зерняток на сніг. 
Замерзли давно черв’ячки і комашки, 
Всю зиму голодні пташки. 
Зроби годівничку – це зовсім не важко 
Й повісь у саду на гілки. 

Хоч зараз ще осінь, а не зима, але наші дітки із задоволенням вивчають, які смаколики покласти в годівничку для пташечок та як подбати про наших маленьких друзів.


Свято нечисті чи безневинна розвага: все про Хелловін

Хелловін – кельтське стародавнє свято, яке є одним з найбільших і улюблених у Північній Америці. Однак щороку його популярність дедалі більше зростає і в інших країнах світу. В різних куточках його називають по-різному: Днем реформації, Кельтським Новим роком або Днем мертвих. Батьківщиною Хелловіну вважається Ірландія. 

Щороку в ніч з 31 жовтня на 1 листопада дорослі переодягаються в містичних страхітливих героїв і влаштовують тематичні вечірки з "моторошними" смаколиками. Діти, також вбираючись в костюми, ходять від будинку до будинку, збираючи солодощі, зі словами "Цукерки або смерть!".
Що святкують?

В "Енциклопедії американського фольклору" сказано: "В основі Хелловіну лежить контакт із духовними силами, більшість з яких лякають або погрожують живим".  31 жовтня у кельтів випадало свято Самхейн (Samhain), назва якого походить від персонажа Самхейна – князя смерті. Вони вірили, що саме в цей день відкриваються ворота в потойбіччя і душі мерців спускаються на землю та, з допомогою обрядів, живі могли встановити зв'язок з духами.
Свято Хелловіну в Україну прийшло під час розвалу Радянського Союзу. З кожним роком воно ставало все популярнішим. Молодь організовує тематичні вечірки, по вулицях "гуляють" відьми, вампіри і зомбі, а в меню ресторанів з'являються страви з гарбузів.

Напротивагу тим українцям, які готуються і чекають Хелловіну, багато хто засуджує це свято, вважаючи його несумісним з  українськими звичаями та традиціями. Зокрема це стосується Церкви.

Ставлення Церкви до Хелловіну

Традиції святкування Хелловіну християни розцінюють, як поклоніння сатані, пропаганду ідолопоклонства, розпусту, бісівські ритуали і людські жертвоприношення.
На думку вірян християнам не гоже долучатися до дійств присвячених Хелловіну, вони вважають, що основною суттю цього свята в Україні є підміна понять та поклоніння дияволу.Чи варто одягати себе монстром на Хеллоуїн? 
Звичайно справа ваша. Я ж тут тільки думками ділюся 

І якщо вони розходяться з вашим баченням, це абсолютно нормально.

Для мене жахів вистачає з 24 лютого і без костюмів на ХеллоуїнОсобисто я пропоную свято Хеллоуїн замінити на свято гарбуза. Це нам близько, зрозуміло і цікаво ! А гарбузи  бувають різними. 
Ось деякі ідеї з інтернету...

 


Хазяйнувати осінь не ліниться,
Городниця вона і садівниця.
На вулицях, у парках і у полі
Восени роботи всім доволі.
Наші дітки часу не гаяли, а урожай гарний збирали: ліпили моркву з пластиліну, малювали помідори на тарілочці, яблучка аплікували та за допомогою штампу їх малювали.


У нас в садочку з 17 по 21 жовтня проходив Тиждень добрих справ. Хоч наші дітки і маленькі, але з раннього віку вони розуміють, що творити добро можуть лише люди. І від віку і зросту це не залежить, а залежить від бажання, яке йде з самого серця ❤️.
Будь чистою і світлою, дитино.
Добро твори у світі кожен час.
Добро і є та категорія єдина,
Яка веде до світла кожного із нас.
Добром на доброту відповідай щоднини
Й на зло також добром відповідай.
Покликання найбільше для людини –
Добро творити! Це запам’ятай.
Н. Красоткіна

Єгор допомагає татові ремонт робити.

Розмалював дядькові гіпс, щоб той не сумував.

Допомагав бабусі в селі.

Заніс равлика в травичку, щоб не загубився.

Лежав не рухаючись, поки котик спав.

Давид допомагав збирати урожай.

Няньчив сестричку і котика.

Єгор малював листівку для захисників.

Давид вчив друга читати, і дарма що сам не вміє.


Тема тижня: "Турботи людей восени" 
Дві доби росли гриби
В лісі, під осиками,
А на третій день гриби
Виросли великими.

Крикнув гриб найстарший:
— Гей,
Хто нас тут збиратиме?
Просим нині в ліс людей,
Тих, що звуть малятами!

Наші дітки не лише в лісі гриби збирали, а й зліпили, намалювали та з LEGO складали...

 

Логін: *

Пароль: *