Медичний бюлетень
Консультація сестри медичної Самандасюк Л.І.
7 простих правил профілактики застуди у дітей
Щоб захистити своїх малят від різних інфекцій, нездужань і вірусів, можна знайти безліч порад із профілактики захворювань, але всі вони вкладаються в сім основних правил.
Правило перше: регулюй температуру
У холодну пору року особливо важливо стежити за температурою в приміщенні та привчати дитину до помірного клімату. Імовірність захворіти значно підвищується, якщо дитині доводиться виходити із надто теплого приміщення на холодне повітря та навпаки. Такі перепади температури можуть дуже вплинути на здоров'я дитини.
Одягайте дитину відповідно до погоди, намагайся не закутувати надто сильно. Перегрівшись, малюк може застудитися дорогою додому. Старші діти нерідко повертаються з прогулянки з мокрими ногами, люблять прогулятися без шапки та спробувати бурульку на смак. У цьому випадку треба як слід прогріти дитину у ванній або ж зробити ножну ванну на 15 хвилин. А після ванни – одягти на бешкетника теплі шерстяні шкарпетки та почастувати гарячим молоком.
Правило друге: більше зволоження У холодну пору року різні опалювальні системи, обігрівачі та кондиціонери дуже висушують повітря в приміщенні, а це шкідливо не лише для малюка, а й для його батьків. Адже, слідом за повітрям, висихає слизова оболонка носоглотки. Через це мікроби та віруси потрапляють одразу всередину організму та не затримуються на вологих ворсинках. Щоб зволожити повітря в приміщенні, необхідно частіше провітрювати кімнату. Непогано допомагають відкриті ємності з водою та щоденне вологе прибирання.
Іноді не зайвим буде додаткове зволоження слизової носа. Однак не варто використовувати судинозвужувальні краплі. Найкраще злегка промивати носик сольовим розчином.
Правило третє: вітаміни
Значно більшу користь для профілактики хвороб і зміцнення імунітету принесуть збалансоване харчування та багата на природні вітаміни їжа. Добре забезпечити дитину домашніми морсами з журавлини або брусниці, компотами з сухофруктів, чаєм із лимоном, малиновим і вишневим варенням, відварами з ромашки, шавлії, шипшини, кураги, родзинок. Найголовніше – точно дотримуватись інструкції, заварюючи трав'яні настої.
У дитячий раціон варто внести фрукти, овочі та різні ягоди темно-зеленого, червоного або оранжевого кольору. Вони містять багато природного вітаміну С.
А от алергікам варто бути дуже обачними з такими добавками. Найкраще перед корекцією дитячої схеми харчування проконсультуватися з лікарем і фахівцями.
Правило четверте: дотримуйся режиму
Для профілактики застуд і підтримки імунітету особливо важливо зберігати енергію в дитячому організмі. Хорошим помічником у цьому випадку буде чіткий розпорядок дня та повноцінний сон.
Вони дають змогу відпочилому організму простіше перейти від одного заняття до іншого, щойно підходить сприятливий час. І тоді, навіть якщо ваше дитя не може всидіти на одному місці, організм витрачатиме менше енергії.
Ритмічні цикли, коли відпочинок, прогулянки, навчання, сон, обіди, сніданки та вечері відбуваються приблизно в той самий час, допомагають організму ефективніше реагувати на різні зміни. А отже, відбити напад вірусів і бактерій такий загартований організм зможе швидше.
Правило п'яте: використовуй ароматерапію
Ароматерапія не лише допомагає привести організм у норму, а й підвищує імунітет. До того ж цей метод зовсім не нагадує дитині про лікарів. Особливо корисні для організму натуральні ефірні олії сосни, апельсина, лимона, м'яти та лаванди. Найголовніше – купуйте якісні натуральні олії без домішок. Не забувайте так само
дотримуватися інструкції та провітрювати кімнату після кожного аромасеансу.
Правило шосте: менше ліків
Найкраще зміцнювати дитячий організм натуральними методами, адже всі медикаменти та препарати містять хімію. І не завжди можна вгадати вплив окремих компонентів ліків на організм дитини.
До того ж несвоєчасне використання різних захисних препаратів не дає дитячому імунітету зміцнитися та розвинути природну захисну реакцію. Тому відкладіть медикаменти на надзвичайний випадок і застосовуйте їх лише після консультації з лікарем.
Правило сьоме: зміцнюй імунітет і загартовуй організм
Найкращою профілактикою застудних захворювань у дітей залишається зміцнення імунітету з допомогою загартовування. Отже, яке ж загартовування організму радять фахівці?
Насамперед це традиційний метод звикання. Не варто боятися пригощати дитину охолодженою водою та соком із холодильника. Легку загартовувальну дію має навіть морозиво. Головне – не переборщити у спеку.
Не бійся відпускати малюка побігати босоніж у теплу пору року. Це допоможе організму розвинути адаптивні реакції на холод і природну терморегуляцію. Непоганою профілактикою буде щоденне обливання ніжок дитини прохолодною, а згодом і холодною водою.
Однак подібні гартувальні процедури підходять лише в тому випадку, якщо ваша дитина зовсім здорова. Ослаблений організм може негативно відреагувати на традиційне загартовування.
Слід також пам'ятати, що загартовування організму в такий спосіб відбувається поступово, з наростаючою інтенсивністю процедур. Тому починати загартовування треба якомога раніше, попередньо проконсультувавшись із лікарем.
Консультація сестри медичної Ревкач І.М.
Здорова дитина-щаслива сім`я.
Немає більшої радості для батьків, чим бачити своїх дітей сильними, здоровими, життєрадісними. Щоб дитина росла здоровою, фізично міцною батьки повинні в першу чергу турбуватись про профілактику тих чи інших захворювань, своєчасно звертатись в медичні установи, якщо дитина захворіла, виконувати призначення лікаря. Велике значення мають профілактичні огляди і щеплення.
Що таке здоровий спосіб життя дитини?
Це вірно організована діяльність дітей, благо приємні умови побуту, створення активного досугу.
Режим – запорука здоров`я.
Одно з умов виховання здорової дитини – вірний гігієнічний режим, а тобто чіткий розклад життя.
Режим – це раціональне і чітке чередування сна, їжі, відпочинку, різних видів діяльності на протязі доби.
Чому такий важливий режим?
Що являється його основою?
Людина – це частина природи, тому в її житті, як і в природі все повинно відбуватися ритмічно. Під впливом центральної нервової системи всі органи працюють злагоджено і послідовно. Наприклад, зміна сну і ігор дітей зумовлена чергування дня і ночі. Крім того, зміна різних станів організму відповідає тільки даному віку. Так новонароджена дитина спить 20-22 години, просинаючись тільки щоб поїсти, та вже діти дошкільного віку сплять 12-13 годин (3-7 років).
Режим є певним відображенням необхідних організму правильних фізіологічних процесів.
Виконання режиму дня сприяє створенню стійких умовних рефлексів.
Для дітей вірно організоване харчування має велике значення. Найкращим є 4-х разове харчування з 4 годинною перервою, при такому харчуванні засвоюється до 82-84% білка, при 3-х разовому харчуванні – 75-76 % білка.
На сніданок необхідно давати дітям салати вінегрети, гарячі страви із овочів, каші, м`ясо і інші продукти.
II- сніданок чи полуденок рекомендовано чай, каву , компот.
Діти повинні отримувати молочні продукти.
Необхідно дітей привчати до естетики харчування і користуватись ножем й виделкою, серветкою, не забувати подякувати після їжі.
Для зміцнення здоров`я і нормалізації ваги ефективні ходьба і біг. Вони володіють вираженим тренувальним ефектом і сприяють загартовуванню організму. При загартовуванні одночасно відбувається підвищення імунітету за рахунок збільшення вироблення в організмі інтерферону та інших захисних чинників. До загартовування відносять: повітряні ванни, водні ножні ванни, полоскання горла, контрастне повітряне загартовування, ходіння босоніж, контрастний душ. Якщо ми хочемо бачити свою дитину здоровою – треба щодня проводити загартовуючі процедури. Однак, найкращим способом впливу на дитину, самої простої та дієвої можливістю виховання здорової дитини в сім`ї є батьківський приклад. Станьте прикладом для своєї дитини і у неї не буде проблем зі здоров`ям.
Як надати першу домедичну допомогу в умовах військового стану для цивільних осіб
2412
Перша домедична допомога
У Міністерстві охорони здоров'я надали рекомендації про те, як надати першу домедичну допомогу в умовах військового стану.
Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Власна безпека – пріоритет. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.
Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у більш безпечне місце.
Оцініть його стан. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Видихом рахується – підйом та опускання живота. Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає.
Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС)
Зупиніть критичні (артеріальні чи венозні) кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут, турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет максимально вище за місцем кровотечі на кінцівки постраждалого. Правильно накладений кровоспинний джуг/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена. Також потрібно зафіксувати час його накладення. Оптимально – написати час на відкритій частині тіла постраждалого. Можете також запам’ятати час. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, тисніть на рану. Важливо: НЕ переставайте тиснути на рану до приїзду медиків чи накладення кровоспинного джгута/турнікета. Залежно від виду кровотечі – зупинка тиску на рану може стати смертельною для людини.
Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.
Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились життєві ознаки, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР).
Для СЛР покладіть постраждалого на спину, закиньте голову назад. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 см. Частота натискань має складати близько 100-120 на хвилину.
Як накласти жгут у разі кровотечі
- Накладайте кровоспинний джгут/турнікет максимально вище за місцем кровотечі на кінцівки постраждалого.
- Правильно накладений кровоспинний джуг/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена.
- Також потрібно зафіксувати час його накладення. Оптимально – написати час на відкритій частині тіла постраждалого. Можете також запам’ятати час.
- За відсутності засобів для зупинки кровотечі, тисніть на рану. Важливо: не припиняйте тиснути на рану до приїзду медиків чи накладення кровоспинного джгута/турнікета.
- Залежно від виду кровотечі – зупинка тиску на рану може стати смертельною для людини.
- Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.
- Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились життєві ознаки, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР).
- Для СЛР покладіть постраждалого на спину, закиньте голову назад. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 см. Частота натискань має складати близько 100-120 на хвилину.
- Тримайте пораненого у стабільно боковому положенні до приїзду медиків.
Тримайте пораненого у стабільно боковому положенні до приїзду медиків.
Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.
Гра на випередження. Як швидко підвищити свій імунітет
Як протистояти коронавірусу і не тільки? Як швидко підвищити імунітет дорослій людині? Вчені досі ламають голову над створенням вакцини від коронавірусу. І точки зору про те, яким чином здорова людина може уникнути зараження коронавірусу, теж розходяться.
Проте медики солідарні в тому, що стійкість імунної системи тут відіграє одну з ключових ролей. Так само, як і в процесі одужання. Тож коли ви вже заразитеся коронавірусом, робота імунітету є вкрай важливою. З цієї причини, наприклад, не рекомендується приймати в цей час ібупрофен й інші протизапальні препарати нестероїдної дії. На думку авторитетних дослідників, ібупрофен бореться із запальними процесами, зокрема, пригнічуючи роботу імунної системи. А це просто згубно при коронавірусу. На жаль, у багатьох з нас імунітет є далеко не найсильнішою стороною. Екологічна ситуація в мегаполісах, сидячий спосіб життя, неправильне харчування — всі ці фактори призводять до ослаблення імунітету. Та коли раніше це могло проявитися лише в частих застудах, то зараз під загрозою ваше життя. НВ вже висвітлювало тему про те, як захистити себе від коронавірусу. У цій статті мовитиметься про більш локальну, але вкрай важливу темі імунітету. Зокрема, про дуже прості способи в стислі терміни підвищити імунітет дорослої людини. Про набуття атлетичного здоров’я в лічені дні, звісно ж, не йтиметься. Але спробувати в стислі терміни підвищити імунітет, а отже, знизити шанси на захворювання, можна.
Продукти харчування, які підвищують імунітет
Незалежно від того, побоюєтесь ви безпосередньо коронавірусу, або ж просто замислюєтеся про правильне харчування, є низка продуктів, без яких вам не обійтися. Згідно з численними дослідженнями при щоденному вживанні вони можуть неабияк сприяти зміцненню імунітету. І найголовніше — купити їх можна в будь-якому магазині. Ні аптеки, ні тим більше лікарі вам для цього не потрібні. Для початку, звичайно ж, варто згадати про мед, який містить безліч вітамінів — А, В, С, Е, К, а також фолієву кислоту. У ньому також у великій кількості є флавоноїди, які регулюють активність ферментів в організмі. Певна річ, варто їсти лише натуральний мед. Штучний не принесе вам нічого, крім надлишку цукру. Молочні продукти також вкрай важливі для імунітету. Не варто зловживати солодкими йогуртами або молоком в чистому вигляді. Для того щоб підвищити імунітет, варто вживати кефір або ряжанку. У них містяться пробіотики, які нормалізують травлення і допомагають виводити з організму шлаки. У горіхах містяться вкрай корисні жирні кислоти омега-3 і рослинний білок, який на відміну від білків в м’ясі, не призводить до утворення шлаків в організмі. Крім того, горіхи збагачені калієм, магнієм і фосфором, які дуже сприяють зміцненню імунітету.
Цитрусові — це джерело вітаміну С, який хоч і не є насправді тією «панацеєю від усіх бід», яким його вважали в XX столітті, проте вкрай важливий для імунітету. І нарешті, ягоди. Чорниця, малина й інші ягоди багаті вітамінами і антиоксидантами і є просто «турбо-прискорювачами» для імунітету.
Вітаміни для імунітету
Тож включення вищезазначених продуктів в свій щоденний раціон — вкрай розумний крок. Однак медики зазначають, що навіть правильне харчування має не миттєвий, а накопичувальний ефект. Тому ліпше поєднувати перехід на правильне харчування з прийомом вітамінів в таблетках, адже тоді ви зможете підвищити свій імунітет набагато швидше. Почати варто з вітаміну С. Яблука і цитрусові, звичайно, допоможуть вам отримувати його природним чином, але цей ключовий для імунітету і метаболізму вітамін не завадить вживати і в пігулках. Наприклад, в такому вигляді або ось в такому. Ще один найважливіший «двигун» імунної системи — вітамін А. Він не тільки допомагає нормальному функціонуванню органів зору та серцево-судинної системи, а також є запорукою здорового імунітету. Вітамін А доступний в капсулах, наприклад, в таких, і це — бездоганне рішення для зміцнення імунітету.
Вітамін Е відіграє величезну роль у виробленні антитіл, важливих для опору до вірусів. Він також доступний в таблетках. Вітамін D, відомий своєю роллю в зміцненні кісток, також важливий і для імунітету. Його можна приймати в капсулах. А можна і в такому вигляді.
Діяльність, яка підвищує імунітет
Не слід забувати також про те, що імунітет залежить не тільки від вітамінів і мікроелементів, а й від низки інших чинників. Наприклад, стрес, тим більше хронічний, призводить до падіння імунітету. Приділяйте щонайменше одну годину на день особисто для себе, запевняє американський терапевт Мугдха Продан, На ваш імунітет може вплинути навіть така «дрібниця», як зволожувач повітря в квартирі. А також регулярні вологі прибирання. Дихайте свіжим повітрям, і організм віддячить вам за це.
Медики також рекомендують дотримуватися розпорядку дня — вставати і лягати в один і той же час. Фізична активність вкрай необхідна для нормальної роботи імунної системи, наголошують медики. Не обов’язково негайно починати «залипати» в тренажерному залі годинами щодень. Достатньо двох 15−20-хвилинних прогулянок щодня.
Також не завадить виробити звичку регулярно приймати контрастний душ. До того ж варто пам’ятати про необхідність пити в достатній кількості питну воду кожен день. Це може бути від 1,5 до 3 л звичайної води на день, залежно від маси вашого тіла. І, звичайно ж, кидайте курити, якщо ви ще не зробили цього! Це — не тільки фактор ризику з позиції онкології і серцево-судинних захворювань, а й величезний фактор стресу, констатують медики.
Коронавірус, який перетворився в глобальну пандемію, може залишатися у вигляді крапель в повітрі заразним і життєздатним протягом декількох годин і на поверхні аж до доби.
Такі дані нового дослідження Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NІAІ), що входить до складу Національного інституту охорони здоров'я США, пише Reuters.
Вчені спробували імітувати вірус, перенесений від зараженої людини, на повсякденні поверхні в домашніх умовах або в лікарні, наприклад, при кашлі або дотику до предметів. Вони використовували пристрій для дозування аерозолю, який дублював мікроскопічні крапельки, утворені при кашлі або чханні.
Потім учені досліджували, як довго вірус залишався заразним на цих поверхнях, згідно з дослідженням, COVID-19 залишається життєздатним чи здатним заражати людей протягом не менш як трьох
На пластику та нержавіючій сталі життєздатний вірус може жити до трьох днів. На картоні вірус не був життєздатним через 24 години. Для міді знадобилося 4 години, щоб вірус став інактивованим.
Що стосується періоду напіврозпаду, дослідницька група виявила, що половинним частинкам вірусу потрібно близько 66 хвилин, щоб втратити функцію, якщо вони перебуває в аерозольній краплі.
Це означає, що через годину і шість хвилин три чверті вірусних частинок будуть по суті неактивними, але 25% все одно будуть життєздатними.
Кількість життєздатних вірусів в кінці третьої години скоротиться.
Для нержавіючої сталі потрібно 5 годин 38 хвилин, щоб половина вірусних частинок стала неактивною. На пластиці період напіврозпаду становить 6 годин 49 хвилин, виявили дослідники.
На картоні період напіврозпаду становив близько трьох з половиною годин, але дослідники сказали, що в цих результатах було багато відмінностей, "тому ми радимо обережно" інтерпретувати це число.
Саме короткий час виживання було на міді, де половина вірусу інактивувалася протягом 46 хвилин.
КИТАЙСЬКІ ЛІКАРІ ПОЯСНИЛИ, ЯК ВІДРІЗНИТИ СИМПТОМИ КОРОНАВІРУСУ ВІД ЗАСТУДИ
Вчені з лікарні Чжуннань при Уханьскому університеті в Китаї повідомили, як триває захворювання на смертельний коронавірус CоVID-19 та чим перебіг хвороби відрізняється від звичайної застуди. Про це повідомляє Mirror. Новий коронавірус небезпечний в тому числі тим, що його легко сплутати з застудою. Фахівці з Ухані, в якій зафіксували перший спалах CoViD-19, вивчили 138 пацієнтів і розбили перебіг хвороби на періоди. Так, у захворювання можна виділити дві основні фази. Перша триває сім днів. Найпоширеніший симптом в перший день цієї фази - лихоманка. Високу температуру зафіксували у 99% пацієнтів. До другого дня з'являється сильна втома. До цих ознак додаються сухий кашель і біль у м'язах. А в деяких випадках - нудота і діарея. Сьомий день знаменує собою завершення цього етапу. А значить, у 85% заражених симптоми підуть на спад. Тоді можна повернутися до роботи, якщо ви на самоізоляції й не контактуєте з іншими людьми. Однак якщо до сьомого дня у вас виникли проблеми з диханням, значить, почалася друга фаза. Вона триває ще два тижні, але загрожує тільки 15% інфікованих. У цей час необхідно обов'язково звернутися в лікарню, хворому може знадобитися ушпиталення. Смерть від коронавірусу зазвичай настає приблизно на 17-й день. До 21-го дня другий етап закінчується, і пацієнти, що подолали його повинні бути в змозі повернутися до роботи.
Симптоми коронавірусу не специфічні, їх легко можна сплутати з застудою чи іншим інфекційним захворюванням. Втім, захворіти на коронавірус таки небезпечніше. Пояснюємо, як виявити у себе коронавірус Covid-19, чи зроблять вам тест на наявність інфекції SARS-2-Cov та як лікуватимуть, якщо діагноз підтвердять. 1Перші симптоми коронавірусу 2Що треба знати про тести на коронавірус 3А якщо тест позитивний – як в Україні лікують людей з коронавірусом Останні дослідження й оцінки вчених вказують на те, що коронавірус може вразити від 60%, а за найгіршими прогнозами до 90% населення по всьому світу. Такі оцінки лякають й заспокоюють водночас. Адже, це означає, що за сприятливих умов, якісного лікування багато людей попри зараження, одужають. 
ДО ТЕМИ:  Як правильно йти на самоізоляцію: інструкція Перші симптоми коронавірусу • гарячка; • кашель; • задишка (ускладнене дихання). Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень. Уявімо, у вас кілька днів підвищена температура тіла, кашель чи нежить. Ви панікуєте й телефонуєте до свого сімейного лікаря, просите, аби до вас приїхала бригада швидкої медичної допомоги в захисних костюмах і провели вам аналіз на коронавірус. Ймовірно, вам відмовлять. Для того, щоб лікарі протестували вас на Covid-19, ви мали б повернутися з за кордону, або контактувати з хворим, у якого вже підтвердили коронавірус. Інакше, алгоритми розроблені ВООЗ та яким слідує МОЗ наразі не передбачають проведення перевірки на Covid-19. Тому, варіант А – зрозуміти, що коронавірус у 80% випадків проходить в легкій формі, а хворі не завжди потребують госпіталізації, слідкувати за станом здоров'я, повідомляти телефоном свого сімейного лікаря про будь-яке погіршення самопочуття, та обов'язково ізолюватися щонайменше на 14 днів. Важливо: Якщо у вас симптоми інфекційного захворювання, ізолюйтеся та обов'язково повідомте про це свого сімейного лікаря! Саме він скаже, що робити при будь-яких ускладненнях та саме він може призначити вам проведення тесту на коронавірус. Якщо ви захворіли, але декларації з лікарем немає, все одно, зателефонуйте в реєстратуру найближчої до вас поліклініки. Зазначимо, що МОЗ дозволив "швидкій" виїжджати на температуру до тих, хто має підозру, тому за телефоном 103 теж можна звертатися. Спершу медики проведуть тести на грип та інші віруси, наприклад, аденовіруси, риновіруси та інші типи коронавірусів. Варіант В – зробити тест на наявність коронавірусу самостійно. Така послуга вже доступна в кількох приватних лабораторіях.  Не панікуйте Варто розуміти, що якщо ви дійсно не були за кордоном та не контактували з людьми, які хворі на коронавірус, ймовірність, що ви заражені – низька. Втім, Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни робити тести на коронавірус при найменшій підозрі. "Неможливо боротися з пандемією наосліп. Необхідно знати, де відбувається зараження", – заявили у ВООЗ. І це дійсно так, якщо в Україні люди зможуть швидко виявляти коронавірус – поширення хвороби вдасться зупинити, а поки залишайтеся вдома. Що треба знати про тести на коронавірус Їх є два види: експрес-тести й ПЛР-дослідження. Для експрес-тесту у вас візьмуть кров з пальця та вже за 10 хв ви знатимете результат. Він визначає, чи є в організмі антитіла до вірусу. Але тут важливо знати, що антитіла з’являються лише на 5—7 день інфікування. Якщо експрес-тест підтвердить коронавірус, діагноз обов'язково перевірятимуть ще раз за допомогою ПЛР-дослідження, зразки аналізу відправляють до лабораторії, а результат буде наступного дня.  А якщо тест позитивний – як в Україні лікують людей з коронавірусом Якщо, у вас підтверджують коронавірус, вас госпіталізують до інфекційної лікарні. Специфічного лікування від коронавірусу наразі немає. У всьому світі ускладнення від Covid-19 лікують відповідно до індивідуального перебігу хвороби пацієнта. Зазвичай, коронавірус провокує в пацієнта розвиток пневмонії, власне її й лікують медики. В обласних лікарнях є базові реанімаційні комплекти, до яких входить обладнання для штучної вентиляції легень, які може знадобитися у разі ускладнень. У критичних випадках можуть знадобитися апарати для штучного насичення крові киснем – але таких в Україні приблизно вісім, майже всі вони у столиці. За необхідності апарати везтимуть у регіони, або пацієнта – до Києва. Період одужання може тривати приблизно декілька тижнів. У ВООЗ зазначили, що період одужання може тривати до 6 тижнів. Варто розуміти, що від коронавірусу можна одужати, головна його небезпека – швидкість поширення та висока смертність серед старших людей вікової категорії 80+, а також людей із хронічними хворобами. Тому, найкращим рішенням буде самоізоляція, гігієна та спокій. Здорово харчуйтеся, добре висипайтеся та не нервуйте. Хороший імунітет – запорука вашого здоров'я. P.S. Також не вірте, що імунітет можна підвищити добавками чи вітамінами, лише здоровий спосіб життя! 3) Рекомендації українцям Українцям варто дотримуватися рекомендацій МОЗ, як вберегтися від інфікування: - часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами; - під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки; - уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель; - при підвищеній температурі тіла, кашлю й утрудненому диханні якнайшвидше звернутися до лікаря та повідомити йому попередню історію подорожей; - відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникати контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами; - не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно. Тим самим, на переконання лікарів, звичайні гігієнічні заходи допоможуть вберегтися від небезпечного коронавірусу. Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування саме цієї інфекції, не існує.
Щоб росли здоровими малята
Кожній мамі хочеться бачити свою дитину в доброму здоров'ї. Але імунітет - штука крихка, а без нього хвороби будуть постійно дошкуляти. Що ж робити, щоб дитина не хворіла, була завжди здоровою і активною? Є шість основних важливих принципів, які допоможуть вам зміцнити імунну систему дитини.
Якщо імунітет дитини слабкий, то просте перебування на людях де хтось чхає або кашляє, будь-який вихід з теплої кімнати на вулицю, де мокро і холодно, може призвести до хвороби.
Весна - небезпечний час, який не дуже сприяє здоров'ю дитини. Антитіла не завжди в змозі впоратися з її капризами, різкими перепадами температури.
Хоча ви не в силах повністю захистити дитину від хвороби, але ви можете зміцнити її імунітет, так що будь-яка інфекція буде швидко переможена. Ось як це зробити.
Частіше виходити на прогулянку.
Проводити час на вулиці корисно не тільки тому, що тіло насичується киснем, але й тому, що стимулюється імунна система. Обов'язково виходьте з дитиною на вулицю навіть тоді, коли холодно або йде дощ. Вологе повітря корисне для зовсім сухої слизової оболонки. Щоб дитина була здоровою і активною, без цього ніяк не можна.
Прогуляйтеся по лісі, чи в парку. Головне - подалі від галасливих і задимлених вулиць. Газ від вихлопів машин руйнує слизову оболонку дихальних шляхів, проклавши шлях для вірусів.
Забезпечте дитині достатню фізичну активність. Це стимулює систему кровообігу до роботи, розносить по крові білі кров'яні клітини, що відповідають за імунітет. Організуйте сімейні свята на відкритому повітрі, грайте в ігри, стежте, щоб дитина була активною. Особливо корисно для дітей будь-якого віку прогулянка в сонячний день. Сонце насичує організм вітаміном Бз, який безпосередньо бере участь у зміцненні імунної системи.
Зволожуйте повітря.
Сухе повітря дратує і висушує ніс і горло. Це полегшує проникнення в організм бактерій і вірусів. Тому переконайтеся в належному рівні вологості в будинку, особливо там, де дитина спить і грається.
Провітрюйте кімнату.
Перебування в задушливій і перегрітій кімнаті сприяє поширенню вірусів. Потрудіться над тим, щоб створити правильний потік повітря в квартирі і потрібну температуру. Слідкуйте за тим, щоб температура в кімнаті не перевищувала 20°С протягом дня, а вночі була близько 18°С.
Незалежно від зовнішніх погодних умов провітрювати кімнати необхідно принаймні 2 рази на день, особливо перед сном. Коли погода тепліше, можна залишити вікно відкритим протягом дня.
Чи не перегрівається дитина.
Міф про те, що дитину потрібно одягати потепліше, не виправдовує себе. Більше того, кутання - одна з найбільш поширених причин застуди. Якщо на дитині занадто багато одягу, це перешкоджає нормальній терморегуляції. Дитина звикла до тепла, не терпить ніяких перепадів температури, замерзає швидше, вона більш сприятлива до хвороб.
Нехай в кімнаті дитина носить легкий одяг. Зазвичай діти багато рухаються і їм тепліше, ніж дорослим. На прогулянку одягайте дитину по погоді. Перевірити чи дитина не перегрілася, можна поклавши руку їй під комір. Тепла і волога шия показує, що дитині дуже тепло.
Забезпечте дитину вітамінами.
Більше ніж 60% імунних клітин розташовані в травному тракті. Таким чином, щоденне меню дитини має бути ретельно продумано. Найбільш важливі для імунітету вітаміни і мінерали, джерелом яких є фрукти та овочі, їх можна давати цілком або у вигляді салату, робити свіжовичавлений сік або додавати в бутерброди. Якщо у вас немає свіжих фруктів, купуйте фруктовий нектар, який розроблений спеціально для маленьких дітей.
Вакцинація - вибір, що дорівнює життю!
Вакцинація - це найефективніший засіб захисту дитини проти інфекційних хвороб. Основним принципом вакцинації є те, що пацієнтові дається ослаблений або вбитий хвороботворний агент для того, щоб стимулювати продукцію антитіл для боротьби зі збудником захворювання.
Відмова від вакцинації піддає дитину ризику небезпечних інфекцій, які можуть призвести до інвалідності, або навіть смерті. Будь-яке щеплення в сотні разів безпечніше, ніж захворювання, від якого воно захищає.
Дитина має право зростати здоровою, тому завдання батьків зробити все для того, щоб так воно і було.